ADAM OG EVA STRØMMEN ÅPNER MARS 2023

Postet av Adam og Eva den 11. Jan 2023


VELKOMMEN TIL VÅR NYE SALONG

Vi gleder oss til å åpne ny salong på Strømmen Storsenter, og ønsker alle nye og gamle kunder velkommen til moderne og vakre lokaler! Lokalene er nå under oppussing, og vi være ferdig i mars 2023.

Er du frisør og ønsker du å søke jobb hos oss på Adam og Eva Strømmen, så kan du søke på ledige stilling her.

HVA ER ADAM OG EVA SIN HISTORIE?

Adam og Eva har siden 1973 gjort seg bemerket som landets mest progressive og innovative frisørgruppe. Siden Øistein Bjørndal grunnla Adam og Eva med rocka frisyrer inspirert av legenden Vidal Sassoon og Rolling Stones på høyttaleren, har vi vært en spydspiss i bransjen på det kreative og faglige.

Vi skal utfordre kundene våre til å våge å se seg selv på nye måter, og vi skal utfordre frisørbransjen til å sprenge grenser, både trendmessig og med tanke på den faglige kvaliteten. 

I vakre og moderne salonger er fokuset på våre ansatte og kunders velvære. Vår styrke er evnen til å endre oss med trendene og utfordre oss selv på det faglige. Utdanning og utvikling av fagsterke frisører er nøkkelen for å holde et høyt kvalitetsnivå. 

Følg oss videre på vår instagramkonto @adamogeva


MAKE A CLEAN WAVE

Postet av Adam og Eva den 6. Des 2022


ENDELIG ER DEN HER

Vi har gledet oss lenge til å fortelle om dette prosjektet.
Vår egen Adam og Eva kam laget av plast fra våre egne salonger,
blandet med plast ryddet fra havet og rester fra industri.

Dette er et samarbeid med det oslobaserte firmaet Norwegian Trash, som designer nye, fine ting av plast på avveie. Les mer om det fantastiske arbeidet de gjør her.

Med Clean Wave-kammen ønsker vi å sette fokus på sirkulær plastbruk i bransjen vår. Vi ønsket også å lage noe som ikke blir søppel igjen. Kammen kan du resirkulere som plast
- men vi håper du vil ha den livet ut!

BRUKSOMRÅDER FOR CLEAN WAVE-KAMMEN

Gre ut krøller og teksturert hår
Fordeling av kur eller balsam i vått hår
Fordeling av leave-in og oljer i tørt hår
Gre ut stylede bølger og krøller
Style bølger i korte frisyrer


HVOR MILJØVENNLIG ER CLEAN WAVE-PROSJEKTET?

Vi har lagt vekt på at prosessen skal være så miljøvennlig som mulig.

Plasten vi har samlet inn var av typen PP-plast. Dette er en plasttype som kan gjenvinnes til nye ting opptil 10 ganger. 
All plasten ble samlet inn ved hjelp av sykkelbud, og maskinene som ble brukt til å støpe om kammene tar like mye strøm som en stekeovn. Kammene ble laget på Grønland i Oslo via vannkraft. Emballasjen er laget resirkulert fiber. Vi har ikke produsert annet materiell i prosessen, for å holde alt forbruk til et minimum.


Kammene blir solgt i et ekslusivt opplag.
Du kan kjøpe den i din nærmeste Adam og Eva-salong. Finn våre salonger her!
VI TILBYR HÅRERSTATNING

Postet av Adam og Eva den 29. Nov 2022

På Adam og Eva Fornebu tilbyr vi nå parykk og hårdeler for deg som trenger det. Vi ønsker å gi deg en god opplevelse, og at du skal føle deg fin under hele prosessen.


Du får konsultasjon og veiledning av en av våre hårerstatningseksperter, og behandlingen skjer i et privat kabinett som ligger i lokalet vårt. Her kan du lese om de mest vanlige spørsmålene knyttet opp til prosessen. Ikke nøl med å ta kontakt, eller bestill en uforpliktende konsultasjon i vår salong. Ta kontakt hvis det noe du lurer på. Du er hjertelig velkommen!


Kontakt

      Guro Nibstad / Adam og Eva Fornebu 

Telefon: 67 21 53 50

 Du kan lese mer om Guro her!


VANLIG STILTE SPØRSMÅL

Hva koster behandlingen?

Konsultasjon: 500,- (30 min)

Klipp/justering av parykk: Syntetisk 1350,- / Ekte hår 1600,-

Mellomlegg parykk: Du får støtte fra NAV på parykk. Hva man få varierer i forhold til alder og om håret er syntetisk eller ekte.
Derfor kartlegger vi fullstendig pris i konsultasjonen, når du vet mer om hva du får i støtte.


Les mer om støtte her:

Hvem kan få støtte til parykk?
https://www.nav.no/parykk#hvem
 
Hva kan du få støtte til?
https://www.nav.no/parykk#hva

Når skal jeg ta kontakt med frisøren min?
 Snakk med frisøren din så fort du har fått beskjed om cellegift
 behandling, slik kan vi sammen med deg planlegge veien videre for håret
 ditt.
 
 Hvor lang tid tar det før jeg mister håret etter første dose cellegift?

 Legen vil kunne gi deg en indikasjon på tid i forbindelse med
 behandlingen du skal igjennom og behov for parykk. For de som får
 beskjed om at de mister håret kan det ta ca. 10 til 14 dager før man
 mister håret etter første cellegift behandling.
 
 Mister jeg alt på en gang?
 Nei, håret faller av gradvis og tynnes gradvis ut, det oppleves
 allikevel dramatisk og brutalt siden det går fort.
 Det kan ta opp til en måned til alt er borte.
 
 Mister jeg kun håret på hodet?
 Man kan også miste bryn og vipper, dette er forskjellig fra person
 til person. Snakk med din frisør om hvilke muligheter som finnes.
 
 Hvordan velger jeg parykk?
 Snakk med oss, ingen kan din stil og håret ditt bedre. Dette løser vi sammen i forhold til hvordan du ønsker, vår
 spesialkompetanse og ditt budsjett.
 
 Hvordan foregår prosessen?
 Under konsultasjonen med oss bestilles det flere parykker for prøving
 etter beskrivelse, passform og hva som passer for akkurat deg.
 Det settes opp en ny tid etter noen dager for prøving og tilpassing av
 det "nye håret". Du vil få informasjon om stell og produktveiledning av din frisør.
 
 Sitter den godt på?
 Ja, den skal sitte godt på hodet og det finnes mange festeteknikker som
 gjør at du kan gjøre det du vil uten å bekymre deg.
 
Er det noe mer jeg burde tenke på?
 Det kan være greit å kjøpe med et hodeplagg som kan brukes på natten.
 Selv om du får et nytt hår, kan det være lurt å gjøre noen frisørbesøk
 for å vedlikeholde stilen og håret på parykken.
 
 Hva velger jeg, syntetisk eller ekte hår?
 Snakk med oss, dette er veldig individuelt fra person til person og det
 er ikke alltid slik at ekte hår er den beste løsningen eller gir det
mest naturlige resultatet. Vi er her for å veilede deg.
 

Hva gjør jeg med rekvisisjonen fra legen, må jeg refundere beløpet selv
 hos NAV?

 Vi kan hjelpe deg som en ekstraservice med å refundere beløpet hos NAV
 med at du signerer en fullmakt, dermed trenger du ikke tenke på å legge ut
 stønadsbeløpet selv.
 

Hvor lenge varer en parykk?
Det kommer an på varighet og hvilken cellegiftbehandling du skal gjennom, og om du er innom oss for stell for å vedlikeholde håret.
Vi anbefaler ofte en til to parykker i året.

 

Hvor lang tid tar det før håret mitt vokser ut etter jeg er ferdig
 cellegiftbehandlingen?

Det tar ca 4 til 6 uker før håret er på vei ut. Det kan starte med pigmentfritt/hvitt dun på ca. 1cm, for så å vokse ut til en mer hard, mørkt og krusete tekstur på ca. 2 til 4 cm. Ikke fortvil, dette er midlertidig og etter ca. 8 uker vil du se at ditt naturlige hår vokser ut igjen. Mulig det har forandret farge og struktur.

 

(Adamog Eva Fornebu / Foto: Pernille Skaar)VISSTE DU AT VI HAR EN EGEN FRISØRSKOLE?

Postet av Adam og Eva den 23. Nov 2022

Adam og Eva Skole og Akademi er Norges eldste private frisørskole og startet opp allerede i 1986. Den har vunnet flere internasjonale priser for beste private frisørskole og akademi, og mange av dagens elitefrisører har sitt utspring fraskolen. I over 35 år har den markert seg som den grundigste og mest oppdaterte innenfor frisørutdanning.

(Foto: Morten Skalstad)

Hvordan startet det hele? Gründerne av Adam og Eva, Øistein Bjørndal og Per Kristian Idebøen, så at frisørfaget trengte en fornyelse, spesielt med tanke på opplæringen av kommende frisørene. Derfor tok de saken i egen hender og startet Adam og Eva Skolen. De første lokalene lå i Strøgetpassasjen i Oslo sentrum, og i 2009 flyttet de til store flotte lokaler på Grønland.


Adam og Eva skolen tilbyr en spennende utdannelse som gir deg en trygg jobb i fremtiden, hvor du er i jobb allerede etter 6 måneder. Det er rullerende opptak med studiestart to ganger i året: Januar og august. Søknadskjema finner du her. 

(Foto: Morten Skalstad)

Adam og Eva Akademiet er en avdeling under skolen som tilbyr kurs og videreutvikling for både interne og eksterne frisører. Akademiet representerer også Adam og Eva sine hårstylister og makeup-artister. Disse jobber ute på hårshow, designervisninger og fotoopptak i motebransjen.


(Matrix visning Købenahavn. Foto: Maya Stark)

(Fra French Brand Nordic Event, Stockholm 2022)

(Fra French Brand Nordic Event, Stockholm 2022)

Januar 2020 åpner vi opp for eksterne bedrifter til å bli en del av vårt opplæringskontorHensikten vår er å kunne sikre at våre elever fra Adam og Eva skolen får en trygg vei mot svenneprøven, da gjennom et samarbeid med seriøse bedrifter. Om du allerede er frisør eller lærling, kan vårt akademi og opplæringskontor tilby deg videreutviklende kurs med bransjens beste konsulenter og oppfølging. For mer info se her.


Adam og Eva er anerkjent både nasjonalt og internasjonalt for sin banebrytende posisjon i faget og motebildet i nærmere 50 år. Mange norske og internasjonale frisører har jobbet eller jobber i Adam og Eva – systemet. Dette har ført til at salongeiere over hele landet velger å rekruttere studenter fra vår skole.

Hvis du ønsker å lese mer om skolen vår så kan du gjøre det her!
VIL DU BLI VÅR NYE KOLLEGA?

Postet av Adam og Eva den 16. Nov 2022

Hos Adam og Eva får du karrieremuligheter og videreutvikling på en trygg arbeidsplass. Vi ser etter deg som vil være del av et inkluderende, kreativt og mangfoldig felleskap. Vårt mål er at du får motivasjon og kunnskap til å vokse i takt med din egen visjon.

Neste år fyller Adam og Eva 50 år! Vi er Norges eldste og mest solide frisørgruppe. Siden Øistein Bjørndal grunnla Adam og Eva i 1973 med rocka frisyrer inspirert av legenden Vidal Sassoon og Rolling Stones på høyttaleren, har vi vært en spydspiss i bransjen på det kreative og faglige. 


«Hos oss er det gøy på jobb! Du kan være deg selv og følge dine ambisjoner. Sammen jobber vi for trivsel og kompetanse. Du blir den beste versjonen av deg selv i en stor og kreativ familie som vil se deg lykkes.» - Kristin Sandum Berre, Daglig lederVi har vunnet mange nasjonale- og internasjonale priser gjennom årene og har et sterkt kreativt team som jobber med motevisninger for norske designere og fotoopptak for magasiner som Vogue, Elle, Costume, KK og artister som Kanye West, Miley Cyrus, Karpe Diem og Astrid S. Vårt kreative team har også lang erfaring med produksjon av hårshow for store aktører som L'oréal, Shu Uemura og Redken, både i inn- og utland.


(Oslo Runway 2022, designer ESP. Foto: Natalie Inkinen)

(Oslo Runway, Fam Irvoll 2022) 

(David Andersen 2022. Foto: Sølve Sundsbø)

I vakre og moderne salonger er fokuset på våre ansatte og kunders velvære. Vår styrke er evnen til å endre oss med trendene og utfordre oss selv på det faglige. Utdanning og utvikling av fagsterke frisører er nøkkelen for å holde et høyt kvalitetsnivå. 


(Foto: Pernille Haukvik)

Karrieremulighetene hos oss er mange. Adam og Eva Gruppen AS består av 25 Adam og Eva frisørsalonger rundt i Norge, Adam og Eva Skole og Akademi, samt salongene Spaghetti Frisør, Kutt og Nalu Nalu som alle befinner seg i Oslo og Viken.

Hos oss får du mulighetene til å videreutvikle deg innen spisskompetanser, jobbe i det kreative teamet for moteshow og moteproduksjoner og ikke minst muligheten til å jobbe et felleskap med engasjerte og kreative mennesker hvor vi spiller hverandre gode.


(French Brand Nordic Event 2022, Stockholm. Foto: Inger Lise Moa)

Vi bistår deg med videre kompetanseutvikling som passer dine ambisjoner. Har du store visjoner og ambisjoner kan du nå langt hos oss. Vi har klart det mange frisørkjeder ikke klarer: Hos oss er det enkelt å være hele karrieren. Du blir en del av Adam og Eva familien!

(Foto: Eirik Thorsen)


Vi tilbyr gode lønnsvilkår, provisjonsløsninger og forsikringsavtaler. Vi gir deg også lønn på røde dager du skulle vært på jobb. I tillegg har du tilgang på et støtteapperat som hjelper salongene og frisørene med drift, HR, markedsføring, økonomi og coaching. 

Hvis du ønsker å se våre ledige stillinger eller sende en åpen søknad, så kan du trykke deg videre til vår karriereside her!

Velkommen til oss!